Stránky


Človek má právo pozerať na druhého zhora len vtedy, keď mu chce pomôcť vstať ( Gabriel Garcia Marquez)

štvrtok 7. apríla 2011

Škôlkár trochu inak (117/365)

Dnes sme boli po trojmesačnej nútenej pauze v škôlke. Niki to zvládal prekvapivo celkom v pohode. Aj keď zas tak trochu svojim spôsobom - len on a jeho malý vesmír.
Dnes bol jeho vesmírom prevažnú časť pobytu v škôlke tento kuchynský kútik.


V pohode je hlavne ak sa k nemu nik nepribližuje, ak sa s ním nik nesnaží hrať, niečo mu brať alebo naopak aj niečo ponúkať. Aj keď vie dosť často veľmi precitlivelo reagovať na hluk a chaos, má aj kúzelnú schopnosť akoby razom ohluchnúť; vtedy mu nevadí ani ten hluk. Je vo svojom svete, so svojimi myšlienkami a obvykle zažratý do nejakej "zmysluplnej" činnosti. V takých chvíľach by bola najväčšia chyba ho vyrušiť alebo snažiť sa zapojiť ho do činnosti škôlkárov. Vie reagovať záchvatom zlosti a nie zriedka sa mi ujde pár tigrích hryzancov.
Občas sa snažím ho z toho jeho často jednotvárneho sveta vytiahnuť aj cez pár zúrivých chvíľok, dnes som ale chcela mať prosto pokoj, chcela som aby bol spokojný a šťastný.
Aj keď boli aj dnes chvíľky, kedy evidentne znervóznel, myslím, že sa nám to nakoniec podarilo. Niki bol šťastný.2 komentáre:

  1. Tolik bílých myšek, to není koberec do "izbičky pre opilcov" :), ale dětem se evidentně líbí.
    Souhlasím s Amélkou, Nikinko se pěkně usmívá.

    OdpovedaťOdstrániť